Partner mého levelu

 

Polibek “z pravé lásky” proměnil princeznu Fionu ve zlobřici. Pohádkový termín “z pravé lásky”, znamená z přijetí toho, kým ve skutečnosti už byla. Když vás vychovávají jako princeznu a vy máte raději bažinu a k obědu ropuchy, je to těžké:). Odmala toužíte po přijetí. Od rodičů, prarodičů, učitelů, kamarádů atd. Zjistíte, že některé vaše části jsou pro ně přijatelné, ale některé ne. Přesto jimi také jste. V pohádkovém příběhu je tento moment ukázán změnou, kterou Fiona absolvovala v noci (je to dobrý symbol, protože v noci při odpočinku se každý opravdu uvolňujeme).
Když pak ucítíte, že i v partnerství se můžete uvolnit a ten druhý vás přijme takového, jaký jste, pak teprve zažíváte to, čemu se říká láska. Vnímáte, že jste - jak tomu, s moji ženou, říkáme v knize Smysluplné vztahy - s partnerem svého levelu.
Jako Fiona a Shrek:)
Pouze tehdy poznáte, zda vám to ladí, nebo neladí. Přijetí neznamená, že se vám vše musí líbit. Pokud převažují benefity nad zápory jste spolu. Pokud ne, není důvod zůstávat v tom, co není vyhovující.

Opravdová láska je přijetí druhého takového, jaký je. Pak se teprve můžeme opravdu rozhodnou zda nám vyhovuje, nebo ne. Aby takové přijetí mohlo nastat, je nutné nejprve přijmout sebe. To je základ. U pohádkové Fiony to byl dlouhý pobyt o samotě ve věži, který symbolizoval tento proces přijetí sebe. Bez něj by nemohl přijít partner jejího levelu - Shrek. Stále by chodili dost marní princové a končili by ve spárech draka (resp. dračice:). Dračice je zde symbolem naštvaného ženského principu, který vnímá, že princové jsou odpojení od sebe a necítí. V prvé řadě necítí sebe a díky tomu i Fionu. Když totiž nemají ochotu cítit sebe, pak nepřijímají to kým jsou a tím pádem nemohou přijímat ani Fionu. Jdou za pouhou vysněnou iluzí ženy, kterou by pak po Fioně chtěli, aby jim ve společném životě naplňovala. Nejdou za skutečnou ženou, takovou jaká je).

Dokud nepřijmeme sebe, stále vidíme na partnerovi spoustu „tmavých“ míst. Jde tedy o příjetí partnera i sebe ve všem. Se všemi “nectnostmi” a také fyzicky - nejde o váhu, celulitidu, nebo vrásky. Není zde tlak na „dokonalost“. V takovém přijetí se můžeme „uvolnit“. Nemáme potřebu se dělat lepšími. Pokud ale cítíme, že protějšek některé naše stránky „bere“ a v některých chce abychom byli jiní, tak se v těchto oblastech budeme stále hlídat. Nikdy se neuvolníme a nemůže vzniknout hluboká důvěra, která vede k otevřenosti bez strachu ze zranění. K navázání opravdové vztahové blízkosti.

📚Kniha Smysluplné vztahy:
https://www.smysluplnevztahy.cz